dev.JanCerny.com

dnes je středa, 16. ledna

Projekty:
tůdle -Vyhledávač- //toodle

popis programu

Program slouží k vyhledávání geometrických souborů (.GEO) použitých v seřizovacích plánech. Seřizovací plány jsou soubory formátu PDF a obsahují informace o výrobcích a nastavení stroje. Tyto seřizovací plány se používají mimojiné ve spojení s programem ToPs firmy Trumpf.
Ze své praxe vím, že není jednoduché se zpětně orientovat ve kterém programu(seřizováku) je obsažena ta která položka. Prohledávání obsahu disku, vyhledávání souborů PDF... docela namáhavá činnost.
Program tůdle pracuje na principu indexování obsahu. Přesněji tedy na indexování položek obsažených v seřizovacím plánu. Do konfiguračního souboru přidáte cesty, jež má program prohledávat. Při indexaci si pak program do databáze uloží informace o seřizováku a položkách, které se v něm nacházejí.

použití programu

Program má velmi snadné ovládání. Před prvním spuštěním je potřeba otevřít soubor toodle.dirs a vložit do něj adresáře, které se budou procházet. Na každém řádku jeden.
Vzhledem k tomu, že nehlídá pohyb v adresářích a neví o nových PDF souborech, je potřeba databázi ``občerstvovat`` ručně z nabídky Databáze -> Občerstvit. Stará databáze se vyprázdní a potom se do ní nakladou nové záznamy.
Vyhledávání se provádí intuitivně. Do políčka ``Hledej položku`` napíšete název položky kterou se snažíte najít a stiskněte klávesu Enter, nebo klikněte na tlačítko ``Hledej``. Program hledá názvy položek od délky 3 znaků. Výsledky zobrazí v tabulce níže. Dvojitým kliknutím otevře příslušný PDF soubor.

náhled programu

Hlavní okno

kompilace

  • Program ke kompilaci potřebuje knihovny Qt4.x
  • Distribuční balíček obsahuje binárni verzi programu pdftotext z balíčku xpdf
  • kompilace se provádí klasickým zpusobem pomocí qmake. (qmake -project QT+=sql && qmake *.pro && make)

download