dev.JanCerny.com

dnes je středa, 16. ledna

Projekty:
SadloCAD ver.2 - prohlížeč NC programů laserových řezacích strojů

popis programu

Program slouží k zobrazení obsahu LST souborů. SadloCAD ver.2 se dá použít pro NC programy, které jsou určeny pro laserové řezací stroje firmy TRUMPF, ovšem nedokáže zobrazit ty soubory, které jsou generovány s technikou podprogramů.

použití programu

SadloCAD ver.2 se dá spustit jak samostatně, tak i s parametrem jména souboru který se má následně zobrazit. To skýtá možnost si program začlenit do systému a implicitně jím otvírat NC programy...
Další možnost, jak se dá s programem pracovat je standardní otevírání souboru z nabídky "Soubor", nebo přetažením souboru z průzkumníka nebo jiného správce souborů Vašeho systému. Další přecházení na následný, nebo předcházející soubor he snadné díky klávesovým zkratkám (Q/A)
Tabuli plechu, která se zobrazí si můžete zvětšovat/změnšovat a pohybovat s ní po obrazovace pomocí tlačítek na spodním ovládacím panelu.

náhledy programu

Tabule plechu 

informace

Jak jsem již výše zmínil, program SadloCAD ver.2 nepodporuje techniku podprogramů, proto je nutné, pokud jej chcete používat, vypnout tuto volbu v nastavní ToPsu. (ToPs vygeneruje stejný program, ale jelikož nepoužije podprogramy, velikost souboru bude vyšší)
Program slouží tak jak je, načítané soubory nijak neupravuje. Používat ho můžete zdarma ovšem na vlastní zodpovědnot.

download

Program si můžete stáhnout:
  • ve verzi pro Linux x86_64 (Qt4.2.1) tady
  • ve verzi pro Linux x86 (Qt4.1.4) tady a knihovny tady
  • ve verzi pro Windows tady a knihovny, potřebné k běhu programu jsou zde
  • jako zdrojový kod tady
Ještě si můžete stáhnout:
  • ukázkový NC programy tady